Dominik HASA

Województwo:
Miejscowość:
Katowice

Dominik Hasa jest niespełna 7-letnim chłopczykiem pochodzącym z Katowic. Jego problemy zdrowotne zaczęły się w październiku 2016 roku, kiedy to z pozoru niegroźne objawy w postaci infekcji, z czasem przerodziły się w coś znacznie poważniejszego. Pomimo rozpoczętego leczenia stan Dominika nie poprawiał się. Kolejne badania krwi, leki i wizyty w szpitalu, które nie przynosiły efektów… Chłopczyk tracił siły, stawał się apatyczny, a ból był tak silny, że paraliżował Dominika, uniemożliwiając mu chodzenie. Mamie chłopca cały czas towarzyszyły najgorsze myśli, gdyż sama przeszła chorobę nowotworową. Niestety sytuacja się przeciągała, a nikt nie był w stanie prawidłowo zdiagnozować co tak naprawdę dolega Dominikowi. W końcu informacja jaka padła w rozmowie z lekarzami całkowicie załamała rodzinę – ostra białaczka limfoblastyczna. Obecnie chłopiec jest pacjentem Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej zabrzańskiego szpitala.

Przed chorobą Dominik uwielbiał uczęszczać na zajęcia plastyczne i rytmiczne, gdzie mógł wyrażać swoje emocje i osobowość oraz integrować się z rówieśnikami. Również aktywności sportowe nie są mu obce, od jazdy na hulajnodze po rowerowe wycieczki – nawet deszcz nie stanowił problemu. Niestety wszystko zmieniło się wraz z przyjściem choroby. Chłopiec nie potrafi zrozumieć dlaczego musi przebywać w szpitalu, jest rozdrażniony zamknięty w sobie. Najbliżsi starają się jak tylko mogą, aby wesprzeć Dominika i robią wszystko co w ich mocy, aby pomóc mu przejść przez tę ciężką chorobę.

Apelujemy do Państwa o wsparcie Dominika i jego rodziny. Na tym etapie każda pomoc ma znaczenie. Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta oraz do przekazania 1,5% podatku na rzecz leczenia Dominika. Za każdy gest w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 27.12.2016r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL49 1050 0099 6781 1000 1000 0579
BIC (SWIFT): INGBPLPW